Се известуваат студентите на прв циклус студии од студиските програми Прехранбена технологија и биотехнологија и Нутриционизам од сите години дека практичната настава за оваа година ќе се спроведе со организирање на on-line практични обуки и предавања, според распоред кој дополнително ќе биде поставен на web страната од Факултетот. Практичната настава и потврдата за кредитите кои таа ги носи се задолжителен предуслов за регулирање на семестарот. Обуките ќе се следат преку платформата Google meet, по истиот концепт како и on-line наставата. Студентите кои нема да ги има на листата на присутни, нема да добија потврда за остварена практичната настава и нема да може да го регулираат семестарот.

Шеф на Катедра за

Прехранбена технологија и биотехнологија

Доцент д-р Викторија Стаматовска

Шеф на Катедра за